Пријем за студенте добитнике стипендија Доситеја

10. 02. 2015

Стипендија “Доситеја” се додељује најбољим студентима завршних година основних академских и мастер студија, од стране Фонда за младе таленте. Сваке године међу најуспешнијима у Србији налази се и неколико студената Факултета техничких наука.

Ове године троје студената ФТН-а, Стојан Савковић и Милосав Шекарић са студијског програма основних академских Мехатроника и Јасмина Велисављевић са студијског програма Предузетнички менаџмент, добило је ову престижну стипендију. Њихов успех и труд биће награђени са по 300 000 динара у 10 једнаких месечних рата, уз обавезу да ће пет година радити у Србији.

Доситеја

Према речима декана ФТН-а, др Јерослава Живанића, то представља велику част за ову установу.

- “Драго нам је што имамо овакве студенте, што сваке године имамо добитнике Доситеје. То је признање раду наших професора и асистената, који су студентима помогли да уз свој таленат остваре висок просек оцена на студијама”, изјавио је Декан.

Овогодишњи добитници истичу да их “Доситеја” мотивише на даљи рад и професионално усавршавање.