ФТН на фестивалу науке "Гимфест" у Пожеги

2. 03. 2015

Факултет техничких наука у Чачку учествовао је на 7. Фестивалу науке и уметности „Гимфест“ одржаном у Гимназији „Свети Сава“  у Пожеги.

На бројним штандовима  око три хиљаде посетилаца, имало је прилику да види поставке и учествује у експериментима из различитих области, које су излагачи припремили.

Кутак ФТН био је изузетно посећен, а Теслин транформатор привукао је пажњу и предшколаца и ученика основних и средњих школа.

Фестивал науке Пожега

Организацију „Гимфест-а“ подржало је Министарство просвете, науке и технолошког развоја  Републике Србије и Европски покрет у Србији, а манифестација је названа „празник знања“.