Акција добровољног давалаштва крви на Богојављење

19. 01. 2016

У оквиру Богојављенске манифестације, Спортски центар „Младост“ у сарадњи са Студентским парламентом Факултета техничких наука у Чачку, Заводом за трансфузију крви и Црвеним крстом, организовали су акцију добровољног давалаштва крви. Акција је организована на ФТН, а према речима директора Спортског центра Аца Јаковљевића, ово је прва заједничка хуманитарна активност са студентима ФТН која се реализује у оквиру градске манифестације обележавања Богојављења Господњег. Уз захвалност Факултету за суорганизацију у акцији добровољног давалаштва крви у којој учествују учесници манифестације и студенти ФТН, Јаковљевић је додао да ће Спортски центар као и до сада подржавати спортске студентске активности наводећида су спортски терени увек на располагању студентима.

Davanje krvi

Председник Студентског парламента ФТН Вук Васиљевић је рекао да се акција добровољног давалаштва крви на ФТН организује два пута годишње и да су  према броју давалаца из једне организације студенти ФТН међу најбројнима.

Davanje krvi

У акцији су поред студената учествовали и пливачи који су се такмичили за часни крст.

На обали Западне Мораве учествовао је рекордни број такмичара, њих 91м међу којима је било студената Факултета. Литије предвођене коњаницима, припадницима ваздухопловне јединице из Лађеваца, свештенством, заједно са грађанима Чачка подржали су храбре момке који су запливали у леденој Морави.