Представљен Програм за трансфер технологије

20. 10. 2016

На Факултету техничких наука у Чачку, у среду, 19. октобра 2016. године представљен је програм подршке за научно истраживачке организације Фонда за иновациону делатност.

Представници високообразовних установа у Чачку, Научно технолошког парка, Института за воћарство и привредници имали су прилику да сазнају могућности које се реализују посредством  Програма за трансфер технологије TTF (Technology Transfer Facility) намењен истраживачима са јавно финансираних научно-истраживачких организација (државни универзитети, факултети, институти), о чему је говорио  координатор за транфер технологије г-дин Млађан Стојановић.

TTF

Циљ Програма TTF је да идентификује пројекте са комерцијалним потенцијалом и повеже их са одговарајућим заинтересованим партнерима из приватног сектора како би резлтати научно-истраживачког рада били примењени у пракси. Кроз Програм ТТФ истраживачи могу да пријаве своје иновације и добију стручну и финансијску подршку са крајњим циљем склапања споразума са партнерима из привреде, у Србији и шире. Стручна подршка подразумева процену комерцијалног потенцијала, заштиту интелектуалне својине. Финансијска подршка одобрава се за пројекте са потенцијалом да буду заступљени на тржишту, а  у циљу повећања технолошке и комерцијалне спремности.