Почело пријављивање кандидата за упис у прву годину студија

19. 06. 2017

На Факултету техничких наука у Чачку данас је почело пријављивање кандидата који конкуришу за УПИС У ПРВУ ГОДИНУ у прву годину основних академских и интегрисаних академских студија у школској 2017/2018. години.

На шест студијских програма на ФТН ове године има места за 345 студената, 260 буџетских и 85 самофинансирајућих. Највише места има на студијском програму Информационе технологије, 100 буџетских и 30 самофинансирајућих, Електротехничком и рачунарском инжењерству 70 буџетских и 10 самофинансирајућих и Предузетничком менаџменту 25 буџетских и 20 самофинансирајућих. На Мехатроници и Инжењерском менаџменту места има за по 25 буџетских и по 5 самофинансирајућих. На петогодишњим интегрисаним академским студијама Техника и информатика планиран је упис 15 буџетских и 15 смофинансирајућих студената.

Пријемни испит ће бити одржан у петак, 30. јуна 2017. године у 11 сати.

Школарина за самофинансирајуће студенте иста је као и претходних година и износи 75 хиљада динара.

Пријава на конкурс