На ФТН обележена школска слава

29. 01. 2018

У присуству свештеника Чачанске цркве Ивана Пауновића и Милана Љубичића, представника градског руководства, представника студената, чланова колектива, некадашњих домаћина славе и гостију, сечењем славског колача и освећењем славског жита на Факултету техничких наука традиционално је обележена  школска слава Свети Сава. Домаћин славе био је проф. др Мирослав Радојичић.

Освећењу славског колача претходила Светосавска химна у извођењу Саре Шћеповић, ученице Средње музичке школе у Чачка.

Уз честитке члановима колектива и студентима ФТН, свештеник Пауновић је рекао да је  очување светосавског духа у српском народу, пут вере, наде, правде, поштења и међусобног поштовања,  које су, како је навео, у осврту на животни пут  Растка Немањића, осликале просветитељски живот Светог Саве, ствараоца темеља образовања у Србији.

На ФТН школска слава се обележава од 1995. године, а идуће године домаћин ће бити  др Владимир Младеновић.