Хуманитарна акција добровољног давања крви

10. 04. 2024

Под слоганом „Дај крв данас", у среду, 10. априла 2024. године, је организована акција добровољног давања крви за студенте и запослене Факултета техничких наука у Чачку.
Хуманитарно прикупљање крви организује Студентски парламент, уз подршку руководства Факултета, заједно са Заводом за трансфузију крви Крагујевац и Црвеним крстом у Чачку.
Акцији добровољног давања крви се, као и увек, одазвао велики број студената Факултета техничких наука у Чачку. У Заводу за трансфузију крви Крагујевац, наглашавају да су дефицитарне све крвне групе, а посебно негативне и да су овакве акције од великог значаја за медицинске установе.
Организатори захваљују свим добровољним даваоцима крви који су својим одзивом показали хуманост. Током данашње акције, прикупљено је прекo 50 јединица драгоцене течности.